تماس با ما
Nova Hu

شماره تلفن : 15920339858

WhatsApp : +8615920339858

هشدار مالاریا برای سه ولایت پس از عید پاک

March 31, 2018

ژوهانسبورگ - مؤسسه ملی بیماری های عفونی (NICD) هشدار داده است که شماری از موارد مالاریا به دلیل تورم مسافران در طول تعطیلات عید پاک، در لیمپوپ، مپومالانگا و Квазуلو ناتال افزایش می یابد.

در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد، NICD اعلام کرد دلیل دیگری از افزایش اخیر بارندگی های گسترده در جنوب آفریقا است.

خواندن: مالاریا در لیمپوپ: تلفات مرگ و نشانه ها

"همه ساکنان و مسافران به و از مناطق انتقال مالاریا در مناطق مپانی و وهمه منطقه لنپوپه، توبازیمبی و للفال در معرض خطر هستند. NICD گفت: دیگر مناطق خطر انتقال زیاد شامل Lowveld از Mpumalanga، از جمله پارک ملی Kruger و اطراف، و مرز KZN-Mozambique شمالی است.

خواندن: اولین آزمایشات واکسن مالاریا برای آفریقا

همچنین توصیه می شود مسافران اقدامات احتیاطی علیه پشه ها را از طریق استفاده دقیق از مواد دافع حاوی DEET، پوشش پوست بره بعد از تاریکی را در خارج، بسته شدن صفحه نمایش حشرات در درب ها و پنجره ها و استفاده از فن ها یا تهویه مطبوع، اقدام کنند.

NICD گفت: "داروهای پیشگیرانه شیمی درمانی پیشنهادی شامل داکسی سایکلین یا اتواکون پروژانیل هستند که بدون نسخه تجویز می شوند، اما کارکنان مراقبت های بهداشتی باید بهترین گزینه را برای هر فرد توصیه کنند."

مسافران هشدار داده شده اند که به دنبال علائم مالاریا مانند تب، لرز، عرق، سردرد، تهوع و استفراغ، درد های بدن و ناراحتی عمومی باشند، و اگر آنها معتقد باشند ممکن است مالاریا را متوقف کنند، به نزدیکترین مرکز بهداشتی خود گزارش دهند.

(منبع: ENCA)